Mepra

Włoska marka Mepra to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek na świecie, która specjalizuje się w tworzeniu od podstaw produktów do codziennego użytku, wykonanych z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Klasyczny, ponadczasowy design, wysoka jakość i włoska elegancja to cechy charakterystyczne marki, dzięki którym produkty firmy zyskały niezwykłą popularność i uznanie na całym świecie.

Historia firmy zaczyna się na początku XX wieku. W 1901 r. bracia Prandelli założyli pierwszą fabrykę w dolinie Lumezzane nad brzegiem rzeki Gobbia, która wykorzystywała do produkcji energię kinetyczną wody. Lata powojenne to stały rozwój rodzinnego przedsiębiorstwa, które zyskuje nazwę Mepra, czyli skrót od “Metallurgica Prandelli”. Niecałe sto lat później produkty marki znane są już na 5 kontynentach. Na początku lat 50. XX w. właściciele marki zdecydowali, że 50% produkcji stanowić będą sztućce ze stali nierdzewnej. I to właśnie, dzięki najwyższej jakości stali marka zdobyła tak dużą popularność i uznanie. W kolejnych latach marka Mepra stopniowo rozbudowywała swoją ofertę wprowadzając m.in. naczynia kuchenne czy ekspresy do kawy. Aktualnie w katalogu włoskiego brandu znajduje się ponad 8000 pozycji, a marka co roku wprowadza przynajmniej 1 nową kolekcję. Asortyment Mepra od początku produkowany jest we Włoszech.

Mepra przy współpracy z ikonami włoskiego designu stworzyła "stalowe arcydzieła", które towarzyszą nam każdego dnia, nadając naszym wnętrzom niezwykłego smaku i elegancji. Brand znany jest z projektów tworzonych wraz ze znanymi designerami, takimi jak m.in. włoski architekt Angelo Mangiarotti czy dom projektowy Pininfarina, odpowiedzialny za m.in. kultowe projekty karoserii samochodów, takich marke jak Volvo, Rolls-Royce czy Ferrari.

W wyniku współpracy ze słynnym domem projektowym Pininfarina powstała najsłynniejsza i najbardziej doceniana kolekcja marki, "Stile by Pininfarina". Kolekcja ta charakteryzuje się ponadczasowością form oraz prostotą – naczynia z tej serii dobrze komponują się z meblami oraz dodatkami w różnych stylach. Design produktów Stile Mepra jest elegancki, a w konstrukcji brył nie ma nieprzyjemnych dla oka kształtów.

"Włoski styl to wyczucie proporcji, prostota i harmonia linii, tak że po dłuższym czasie pozostaje coś bardziej żywego niż wspomnienie piękna" - zdanie wypowiedziane przez jednego z założycieli domu projektowego Pininfarina, to kwintesencja kolekcji stworzonej dla marki Mepra.
 
Współpracujemy z  oficjalnym dystrybutorem marki Mepra w Polsce. Kupując w naszym sklepie, mają Państwo gwarancję zakupu oryginalnego produktu. Dziękujemy za zaufanie. Nie musisz również martwić się dostawą. Dbamy o bezpieczne zapakowanie towaru. 

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania - napisz lub zadzwoń!
tel. 660 56 57 58
e-mail: bok@kuchniapremium.plKuchnia Premium
Paulina
od pon. - wt. 8:00 - 17:00
od śr. - pt. 8:00 - 15:00


Sylwia
Kuchnia Premium
Bezpłatna dostawa już od 200 zł
Zapisz się na Newsletter
• • •

-25 zł na pierwsze zakupy

Zapisz się na newsletter i zyskaj specjalny rabat*


Podaj adres e-mail:
* dotyczy zakupów pow. 250 zł brutto
polityka prywatności